İptal / İade Politikası

TÜKETİCİ mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (On dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Ne var ki; ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri kesinlikle kabul edilmemektedir. Öyle ki; cayma hakkı kullanılabilmesi için, iade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir.

Cayma hakkının kullanılması veya ürünün ayıplı olduğu iddiası ile iade işlemi yapılacak ise; iade işleminizin başlatılması için öncelikle info@rostafindik.com adresimize açıklayıcı bir mail gönderilmesi gerekmektedir.

Dikkat! : Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı ve sizinle iletişime geçebileceğimiz telefon numaranızı bildiriniz.

İade edilecek ürün, YURTİÇİ Kargo ile 513152958 müşteri kodunu kullanarak ücretsiz olarak gönderilmelidir. YURTİÇİ Kargo dışındaki firmalar ile yapılan gönderilerin ücreti tarafınıza aittir.

İade Adresi: Orhantepe mah. İcabet sokak no:9 Dragos Kartal 34865, İstanbul 

Firmamız tarafından müşteriye yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Rosta Gıda’ ya bildirilmelidir. Rosta Gıda en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Geri Ödemeler

İade konusu ürünün firmamıza ulaşmasının ardından 3 iş günü içerisinde, iade edilen ürünün durumu incelendikten sonra, ürün iadesinin sorunsuz olarak gerçekleştiğine dair bir onay maili tarafınıza gönderilir. Geri ödemeler iadenizin tarafımızdan teslim alındığı tarih itibariyle bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içinde gerçekleştirilecektir.  Geri ödeme, ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı şekilde yapılacaktır. Ödemenizi havale/EFT ile yaptıysanız banka hesabınıza, ödemenizi kredi kartınızla yaptıysanız kredi kartınıza yapılacaktır. Taksitli alışverişlerde geri ödeme aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.